„Kuršmarių vėtrungės – vėlukai“

2024-04-18 technologijų pamoka „Kuršmarių vėtrungės – vėlukai" vyko Kintų Vydūno kultūros centre. Edukacija vyko vaizdingos istorinės parodos apie Kuršmarių vėtrunges aplinkoje, kurioje pamatėme atkurtas oginalaus dydžio vėtrunges su skirtingais kaimų ženklais. Mokiniai sužinojo, kad 18 amžiuje vyriausias Kuršių marių žvejybos inspektorius E.V.Berbomas, norėdamas įvesti tvarką Kuršių mariose sukūrė vėtrunges.

Žvejai privalėjo vėtrungėmis pažymėti savo burinius laivelius. Mokinius suintrigavo įspūdingas E.V.Berbomo ūgis -2,05 m. Šioje aplinkoje stovi žvejybos inspektoriaus E. V. Berbomo natūralaus ūgio (2,05 m.) nuotrauka, prie kurios noriai pozavo ir fotografavosi mokiniai. Edukatorė paaiškina ką reiškia vėtrungių spalvos ir drožinėti simboliai. Praktinėje edukacijos dalyje kiekvienas mokinys gavo vėtrungėlės - magnetuko šabloną ir visas reikalingas priemones. Išsirinkę norimo kaimo ženklą, apgalvoję spalvinius derinius, kiekvienas dažė savo vėtrungėlę. Prisiminimui išsinešė nudažytą suvenyrinės vėtrungės magnetuką, įpakuotą maišelyje.

Technologijų mokytojai Vida ir Vitalijus Škimeliai