DRAUGIŠKOJI SEU DRAMBLIADA 2024

Š.m. kovo 25-29 dienomis Traksėdžių Šilojų mokykla jau trečius metus iš eilės jungėsi prie VšĮ „Pozityvaus ugdymo instituto" ir Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacijos, kuri organizuoja „DRAUGIŠKĄJĄ SEU DRAMBLIADĄ". DRAMBLIADOS tikslas – padėti vaikams ugdyti(s) 5 pagrindines socialines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą.

Ugdytiniai kartu su socialine pedagoge atlikdami olimpiados užduotis turėjo galimybę įžvelgti daugiau pozityvo aplink, fiksuoti gerus žmones klasėje, mokykloje, už mokyklos ribų. ,,Pamoka dėkingumui" ugdė gebėjimą užfiksuoti pozityvius dalykus kasdieną, mažiau akcentuotis į materialius daiktus, daugiau skatinti mąstyti apie smulkmenas, kurios džiugina. Užsiėmimo ,,Laiškas apie mane" metu ugdytiniai buvo skatinami užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius su klasės vaikais. Padėti geriau pažinti vienam kitą, bendradarbiauti, išklausyti. Kuriant ,,Draugystės gėlę" buvo lavinamas ugdytinių gebėjimas išsaugoti draugystę ir spręsti tarpusavio santykių problemas.
Olimpiados užduotys, siūlomos veiklos mokė vaikus gerbti ir išklausyti vieni kitus, elgtis maloniai, pažinti save ir savo emocijas, pasitikėti savimi ir būti empatiškiems.

Vyr. socialinė pedagogė Renalda Ciparė