Patirtinis ugdymas popietinėje veikloje

Popietinė veikla yra neatsiejama moksleivio asmenybės ugdymo dalis, stiprinanti savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą. Su Soc.įg. 2,3 ir L8,9,10 grupių mokiniais vykdome įvairią veiklą, plėtojame komunikacinius gebėjimus, ugdome menines, pažintines, kultūrines kompetencijas. Su vaikais kalbamės ne tik apie aplink vykstančius procesus, bet puoselėjame ir savo šalies tradicijas bei papročius.

Ypač daug smagių akimirkų vaikams suteikė imbierinių sausainių, kūčiukų, blynų kepimas Kūčių ir Užgavėnių šventėms. Vaikai kartu su auklėtojomis ruošė stendus „Būk laisva, stipri, didinga", „Lietuviais esame mes gimę", kuriais papuošėme mokyklos erdvę. Taip ugdomas vaikų kūrybiškumas ir pilietiškumas. Per patyriminę veiklą ugdome vaikų socialinius įgūdžius: lankėmės Šilutės m. prekybos centre, vaistinėje, kepyklėlėje, gėlių parduotuvėje, važiavome viešuoju transportu. Draugaujame su Salos etnokultūros centru, Šilutės F. Bajoraičio viešąja biblioteka: lankėmės Šilutės rajono menininkų ir Ukrainos skulptoriaus parodose, dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose. Kasdienis pasivaikščiojimas Traksėdžių apylinkėmis paįvairina vaikų pažintį su išoriniu pasauliu. Grynas oras, saulė, sniegas, lietutis sukuria visiškai naują aplinką ir tampa auklėtojo padėjėju, ugdant vaiką.
          Įdomios, turiningos ir naudingos popamokinės veiklos organizavimas padeda mokiniams įgyti praktinių įgūdžių ir patyrimo, kurio prireiks ateityje.

Auklėtojos R. Rupainienė, L. Ripienė