Lavinamųjų grupių dalyvavimas respublikiniame ekologiniame - kūrybiniame projekte "Sėklų istorijos"

Lavinamųjų grupių ugdytiniai drauge su auklėtojomis dalyvauja „Diemedžio“ ugdymo centro organizuojamame respublikiniame specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiame mokinių virtualiame ekologiniame – kūrybiniame projekte „Sėklų istorijos“. Vykdomo projekto tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant edukacinių erdvių aplinką.

Veiklų metu supažindinome ugdytinius su pagrindinėmis augalų augimo ir vystymosi sąlygomis, ugdėme ekologinio elgesio pradmenis, sudarant palankias sąlygas mokiniams tyrinėti, bandyti, stebėti, atrasti, kurti ir įgyti žinių bei patirties. Daug džiaugsmo ir naujų patyrimų vaikams suteikė Oliziukų gaminimas. Tai puikus edukacinis užsiėmimas, kurio metu:

·  mokosi rūpintis – Oliziukams būtina nuolatinė priežiūra,

·  stiprinamas atsakomybės jausmas – kasdieninis laistymas vandeniu,

·   ugdoma kantrybė – pirmieji daigai matomi po savaitės,

·   nauji lytėjimo pojūčiai – pirštukų žaismas tarp užaugusių „plaukučių“,

· smulkioji motorika – noras paimti būtent vieną užaugusį „plaukelį“, pačiupti akį, nosį, ausį,

· išlaisvina fantaziją – šukuosenos formavimas plaukų segtuku ar stilingu kirpimu.