Tarptautinė draugo diena

Lapkričio 29-30 dienomis Traksėdžių Šilojų mokykla prisidėjo prie Tarptautinės Draugo dienos paminėjimo. Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimų metu mokiniai kartu su Socialine pedagoge kūrė „Draugystės medį". Mokiniai piešė savo geriausią draugą. Piešiniuose atspindėjo savo draugų emocijas ir įvardijo savybes, kuriomis pasižymi jų draugai.

Su pradinių klasių mokiniais žiūrėjome filmuką ,,Mano didžiausias draugas", su vyresniųjų klasių mokiniais filmą ,,Gerumo stebuklas". Po filmo mokiniai dalyvavo diskusijoje – kas tai yra draugas, draugystė, kam reikalingi draugai, kokiomis savybėmis pasižymi tikras draugas. Ugdytiniai išskyrė šiuos pagrindinius tikro draugo bruožus: draugiškas, mandagus, viskuo dalinasi, padeda, apgina, nesimuša, nesikeikia, pasikviečia į lauką, duoda pavažiuoti dviračiu, pažaisti telefonu.
Taip pat 1-4 klasių mokiniai jungėsi prie Kelmės ,,Kražantės" progimnazijos organizuojamo piešinių konkurso ,,Mano svajonių draugas". Piešinyje mokiniai vaizdavo draugo portretą, atskleidžiantį stipriąsias asmenybės savybes. Mokinių piešiniai buvo pristatyti virtualioje piešinių parodoje, patalpintoje Kelmės ,,Kražantės" progimnazijos socialinio tinklo Facebook profilyje. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti organizatorių padėkomis.
Šios dienos paminėjimas ugdo vaikų pagarbą vieni kitiems ir skatina puoselėti draugystę.

Socialinė pedagogė Renalda Matevičienė