Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. Traksėdžių Šilojų mokykla jungėsi prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) inicijuojamos Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo Lietuvoje.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos miestas! Kartu su mokiniais buvo analizuojama žodžio Tolerancija reikšmė; aptarta ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas; buvo analizuojama, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam bei kitokiam.
Kiekvienos klasės mokiniai kūrė bendrą kūrybinį darbą Tolerantiško miesto tematika. Vienuose darbuose atsispindėjo realus miestas, kuriame gyvenama dabar, kituose įsivaizduojamas, kuriame norėtų gyventi mokiniai. Vaikai vieningai pritarė, kad reikia gerbti visus, nepaisant išvaizdos, amžiaus, lyties, rasės ar religinių pažiūrų.
Ačiū klasės vadovams už aktyvų dalyvavimą.

Socialinė pedagogė Renalda Matevičienė