Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021

Visą kovo mėnesį Rusnės specialiojoje mokykloje vyko užsiėmimai su mokiniais, atkreipiant dėmesį į ,,Sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ“. 2-10 specialiųjų klasių mokiniai jungėsi prie Užlieknės pagrindinės mokyklos virtualios fotografijų parodos ,,Labas. Reikia draugą turėti“. Taip pat su 2-4 specialiųjų klasių mokiniais vyko užsiėmimai, kurių metu buvo aptarti patyčių keliami jausmai, ir ką su jais daryti, aptartos situacijos, ar tai skundimas ar pagalbos prašymas, peržiūrėti 4 animaciniai filmukai:

• Atpažink liūdesį ir kitus jausmus.
  • Kaip išreikšti pyktį, neįskaudinant kito?
  • Kai emocijos iš virtualios erdvės persikelia į mokyklą.
  • Kaip susilaikyti nuo žeminančio elgesio internete?

Išleistas mokinių stendas: ,,Atsiprašymų medis“, kur mokiniai geranoriškai atsiprašė vienas kito už negražų, nepagarbų elgesį, pasakytus įžeidžiančius žodžius.

Su vyresniųjų klasių mokiniais peržiūrėtas video filmukas apie elektronines patyčias: ,,Visa tiesa apie nuotraukų (ne) saugumą internete“. Po filmuko peržiūros vyko aptarimas, kurio metu buvo akcentuojama, jog asmeninė informacija neturėtų būti viešai prieinama internete. Priminta, kad internete galime skelbti tik tokią informaciją (ir nuotraukas), dėl kurios nebaisu, kad gali pamatyti tėvai arba mokytojai. Taip pat vyresniųjų klasių mokiniams pravestos klasės valandėlės, kurių metu aptarta: ,,Kaip turiu elgtis, norėdamas būti geru draugu? ,,Koks draugo elgesys yra nepageidaujamas?“. Vyko diskusija apie taisykles bei kam jos reikalingos. Mokiniams akcentuota, jog didžioji dalis taisyklių visų pirma rūpinasi žmonių saugumu - ar gatvėje, ar mokykloje, ar kitoje aplinkoje. Išleistas mokinių minčių stendas: ,,Kas yra patyčios?“, ,,Kam gali pasipasakoti, kai patiri patyčias?“, ,,Kaip turiu elgtis, norėdamas būti geru draugu?“.

Tikimės, kad per šią gražią akciją, mokiniai į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.

Socialinė pedagogė